Фінальна частина освітньої кампанії для шкіл з нагоди Дня Європейської Співпраці

2015-09-29

23-25 вересня у Влодаві відбулась фінальна частина освітньої кампанії для шкіл з прикордонних регіонів України, Польщі та Білорусі з нагоди Дня Європейської Співпраці. В рамках фіналу Спільний Технічний Секретаріат (СТС) організував зустріч для понад 100 дітей з 24 шкіл та з Будинку культури молоді у Влодаві.

Розпочалось усе з транскордонного турніру: діти повинні були пройти 12 різноманітних станцій з оригінальними завданнями у 12 змішаних транскордонних командах. Учасники продемонстрували свої загальні знання, креативність, спортивні навички і комунікабельність (незважаючи на мовні відмінності). Разом подоланий шлях поряд з озером Білим додав дітям багато відчуттів та емоцій.

Другим основним пунктом фінальних змагань було наповнення капсули часу, до якої діти самі вибрали найхарактерніші речі свого регіону та країни. До капсули, серед іншого, були поміщені Червона книга рослин і тварин Республіки Білорусь, "Кобзар" - збірка віршів Тараса Шевченка, насіння рослин, сушені гриби, кулінарні рецепти (у тому числі прозяки), музичні записи, квитки на матчі, місцеві газети з трьох країн, групове фото дітей з автографами і 24 послання майбутнім поколінням, авторами яких були самі учасники з трьох країн. Урочиста передача капсули відбулася в Будинку культури молоді у Влодаві в присутності представників місцевих органів влади та представників проектів транскордонного співробітництва, реалізованих на території повіту. Завдяки люб'язності представників Музею ленчинсько-влодавського озерного краю доля капсули перебуває у надійному місці. Діти також виконали танцювальний флеш-моб під спеціально написану до Дня Європейської Співпраці пісню, зачитали три обрані послання майбутнім поколінням, і, врешті отримали багато інформації про мультикультурність, подорожуючи містом.

Підсумковий етап кампанії був хорошою можливістю для налагодження ряду нових транскордонних зв'язків. Учасники далі підтримуватимуть контакти один з одним, зокрема за допомогою сторінки, заснованої СТС у соціальної мережі: 
www.facebook.com/groups/843359965719306/?fref=ts